عمومی

مصاحبه خبرگزاری ایسنا، ایلنا و روزنامه آسیا با مدیر عامل یاسمین

والدین توجه ویژه به معماری اتاق کودکان خود داشته باشند

یک طراح و تولیدکننده مبلمان اتاق نوزاد و نوجوان با بیان اینکه نوع فرآیند رشد انسان‌ها، در کودکی، تأثیر به‌سزایی در شکل‌گیری شخصیت آنان دارد گفت: فضای مرتبط با فعالیت کودکان باید دارای شرایط مناسب و مطلوب برای رشد فیزیکی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی آنان باشد و تحقق این امر با به‌کارگیری تکنیک‌های مناسب در معماری این فضاهاست.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، مهیار داودآبادی مدیر مجموعه طراحی یاسمین گفت: اختصاص فضای استراحت، بازی و مطالعه در اتاق کودک وایجاد ارتباط درست بین این فضاها از اهداف معماری اتاق کودک است. به گونه‌ای که ذهن خلاق برای کودک به عنوان مهم‌ترین دستاورد این طراحی است. همچنین تمرین برای زندگی اجتماعی، کمک برای یادگیری نظم و انضباط، از دیگر اهدافی است که در این معماری باید لحاظ شود. در این بین لوازمی که در این فضا توسط کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد ، بایستی ایمن باشد تا برای کودک ایجاد خطر نکند. این خطرات می‌تواند به دلیل استفاده از مواداولیه نامرغوب و یا از طراحی اشتباه محصول به‌وجود آید.

مدیر مجموعه طراحی یاسمین افزود: متاسفانه خانواده‌ها هنگام چیدمان اتاق فرزندشان صرفا به زیبایی ظاهری توجه می‌کنند و نهایتا به دوام محصول خریداری شده توجه می‌کنند. درحالی‌ که علاوه بر این پارامترها باید به ایمن بودن محصول، ایجاد فضای مناسب برای اتاق در ازای فضای اشغال شده از آنها و همچنین مواردی که در بالا ذکر شد هم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

داودآبادی افزود: امروزه در کشورهای صنعتی بزرگ جهان روی نسل‌های آینده تمرکز ویژه‌ای داشته و این امر را به خانواده‌ها به عنوان یک فرهنگ همواره گوشزد می‌کنند. در کشور ما نیز می‌بایست مسئولان و رسانه‌ها والدین را به این مهم تشویق و ترغیب کنند تا در آینده شاهد نسلی پویا باشیم.

پارتیشن اداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *